sobota, 22 września 2018

Quiz osobowości / Logik


"Ucz się od dnia wczorajszego, żyj dniem dzisiejszym i miej nadzieję na jutro. Najważniejsze to nigdy nie przestać pytać."
- Albert Einstein

Logik to stosunkowo rzadki typ osobowości, stanowiący jedynie trzy procent ludności, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla samych Logików, ponieważ nic tak ich nie martwi jak bycie “przeciętnym”. Są dumni z własnej innowacyjności i kreatywności, wyjątkowej perspektywy i żywego intelektu. Zwani zwykle filozofami, myślicielami lub profesorami z głową w chmurach Logicy odpowiadają za wiele odkryć naukowych na przestrzeni dziejów.

NIEKWESTIONOWANE ŻYCIE NIE JEST WARTE ŻYCIA
Logicy są znani ze swoich genialnych teorii i nieugiętej logiki – w istocie uważa się ich za najbardziej precyzyjnie myślący typ osobowości.
Logicy uwielbiają schematy, a wykrywanie sprzeczności w różnych stwierdzeniach to niemal ich hobby, kłamanie w kontaktach z nimi nie jest więc dobrym pomysłem. Jak na ironię jednak, słowa Logików zawsze należy traktować z przymrużeniem oka – nie jest to zarzut nieuczciwości, a jedynie fakt, że ludzie o tym typie osobowości lubią dzielić się nie w pełni sformułowanymi myślami, traktując innych jak płytę rezonansową dla swoich pomysłów i teorii w debacie prowadzonej raczej z samym sobą niż z rozmówcą.

Mogą się przez to wydawać niewiarygodni, w rzeczywistości jednak nikt inny nie potrafi wykrywać problemów z większym zaangażowaniem, przez dogłębną analizę nieskończonych czynników warunkujących daną sprawę, ani tworzyć równie oryginalnych i trafnych rozwiązań – nie należy od nich jednak oczekiwać terminowych raportów z postępów. Osoby o typie osobowości Logika nie wykazują zainteresowania praktycznymi, codziennymi czynnościami i rutyną, jeśli jednak znajdą środowisko, w którym mogą realizować swój geniusz i potencjał twórczy, mogą bezgranicznie poświęcać czas i energię na opracowywanie dogłębnych i bezstronnych rozwiązań.

MĄDROŚĆ ZACZYNA SIĘ W CIEKAWOŚCI
Choć Logicy wydają się wciąż śnić na jawie, nieustannie myślą, a ich umysły kipią pomysłami od rana do wieczora. Ciągłe myślenie może sprawiać, że wydają się zadumani i oderwani od rzeczywistości, gdyż często prowadzą w głowie skomplikowane debaty, tak naprawdę jednak są przyjaźni i zrelaksowani, gdy spotykają się ze znajomymi lub z osobami o podobnych zainteresowaniach. Postawę tę jednak może zastąpić wszechogarniająca nieśmiałość, gdy znajdą się wśród nieznajomych twarzy, a przyjacielskie żarty nieraz szybko przeradzają się w wojowniczość, jeśli Logicy uznają, że ktoś krytykuje ich wnioski lub teorie.

Gdy są szczególnie podekscytowani, ich wypowiedzi czasem tracą spójność, w miarę jak starają się wyjaśnić ciąg wniosków logicznych, który doprowadził do ich najnowszego pomysłu. Logicy często zmieniają temat, zanim rozmówcy w pełni zrozumieją, co wcześniej próbowali powiedzieć, zamiast wszystko wyjaśnić prostymi słowami.

Może być też na odwrót – gdy inni starają się wyjaśnić im swoje procesy myślowe związane z subiektywnością i emocjami. Wyobraź sobie skomplikowany mechanizm zegara przyjmujący każdy wyobrażalny fakt i pomysł, przetwarzający je za pomocą zaawansowanego kreatywnego rozumowania i wytwarzający najspójniejsze logicznie wyniki, jakie tylko są możliwe – właśnie tak działa umysł Logika, który ma niewiele tolerancji dla emocjonalnych narzędzi zakłócających pracę ich machiny.

KTO CHCE PORUSZYĆ ŚWIAT, NIECHAJ NAJPIERW PORUSZY SIEBIE
Ponadto Logicy w ogóle nie mają skłonności do rozumienia problemów emocjonalnych i raczej nie są pod tym względem oparciem dla przyjaciół. Wolą przedstawić serię logicznych sugestii co do tego, jak rozwiązać przyczynę problemu, co często nie jest zbyt popularną perspektywą wśród wrażliwszych towarzyszy. Postawa ta przenosi się też często na konwenanse i cele społeczne takie jak planowanie wystawnych kolacji czy małżeństwa, gdyż Logików najbardziej interesuje oryginalność i efektywne rezultaty.

Jedyną rzeczą, która naprawdę ich powstrzymuje, jest ciągły i wszechobecny strach przed popełnianiem błędów. Logicy mają skłonności do rewidowania swoich własnych przemyśleń i teorii z obawy, że mogli pominąć decydujący element układanki, utknąć i zagubić się w nienamacalnym świecie, w którym ich myśli nigdy nie znajdują prawdziwego zastosowania. Pokonanie tego zwątpienia we własne możliwości to dla Logików jedno z największych wyzwań, jednak ich zdolności intelektualne, duże i małe, które mogą ofiarować światu, sprawiają, że gra jest warta świeczki.


poniedziałek, 3 września 2018

https://www.pinterest.com.au/pin/508203139197266908/

Stanistic Music